Autonomiczne zamówienia

Zazwyczaj nowinki technologiczne z branży przyjmujemy z lekkim przymrużeniem oka – od nawet najbardziej genialnego pomysłu, do jego wdrożenia i produkcji mija wiele czasu, a po drodze wiele może się wydarzyć. Wydaje się jednak, że branży pojazdów elektrycznych i autonomicznych ta zasada nie dotyczy.
Bardzo rzadko zdarza się, żebyśmy zamawiali coś, co jeszcze nie istnieje i nie ma pewności, czy i jak będzie działać. Ta swoista ostrożność, którą każdy stosuje w swoim gospodarstwie domowym, powinna być tym większa w przypadku dużych zamówień na ogromne kwoty, realizowanych przez światowe koncerny. Zmiana tej filozofii, którą właśnie obserwujemy, może tylko świadczyć o tym, że potencjalny zysk z nowych rozwiązań musi być tak duży, że ryzyko się opłaca.
Taksówki bez kierowców
Zamówienie na 24 tysiące samochodów, dostarczonych w latach 2019 – 2021 złożył niedawno Uber. Umowa z koncernem Volvo opiewa na przygotowanie flagowych SUV-ów XC90. Wartość kontraktu – liczona po cenach rynkowych – to ponad miliard dolarów! Co ważne, inżynierowie szwedzkiej firmy mają tak przygotować pojazdy, aby w przyszłości można było je wyposażyć w systemy autonomicznej jazdy, które obecnie są już testowane. Na terenie USA około setki aut od VOLVO jeździ już i wozi pasażerów w trybie autonomicznym, niemniej nadal klientom towarzyszy inżynier, czuwający nad poprawnością decyzji systemów komputerowych. Do 2019 technologia ma być na tyle dopracowana, aby czynnik ludzki nie był potrzebny, mamy więc do czynienia z ogromnym przełomem technologicznym, który dzieje się na naszych oczach i do tej pory znany był tylko z filmów science fiction.
Milowe kroki Tesli
Prototyp ciężarówki od amerykańskiego koncernu, pomimo sporej ceny – od 150 do 200 tysięcy dolarów, zależnie od wersji – cieszy się również dużą popularnością. Podobnie jak w przypadku Volvo, produkcja Tesli Semi ma ruszyć w 2019 roku, niemniej już dziś firmy z całego świata składają zamówienia i dokonują przedpłat w wysokości bagatela dwudziestu tysięcy dolarów. Firmie Elona Muska postanowiła zaufać m. in. sieć sklepów Wal-Mart i amerykański J.B. Hunt Transport Services, niemniej największe emocje dopiero przed nami. Po tym, jak zamówienie na 100 ciężarówek złożył gigant spożywczy – PepsiCo, kilka dni temu przebiła go firma kurierska UPS, zamawiając aż 125 pojazdów. Udział i zaangażowanie tak dużych partnerów zdecydowanie zwiększa wiarygodność i popularność Semi, stąd można się spodziewać, że wkrótce usłyszymy o kolejnych zamówieniach od światowych koncernów. Jednocześnie warto zauważyć, że zamawiane pojazdy trafią głównie na rynek amerykański, gdzie pojazdy elektryczne jako takie, a co za tym idzie stacje ładowania, są w coraz bardziej powszechnym użytku. Dla firm z naszego rejonu Europy, elektryczna ciężarówka to przyszłość, na której efektywne wdrożenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…

Kontakt

Hussar Angels S.A.
ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa
tel: +48 605 290 000

NIP: PL 7010582154
REGON: 364631425
KRS: 0000620760
Kapitał zakładowy 100 000,00 PLN, kapitał opłacony w całości.


Potrzebujesz pomocy na drogach Europy?

Wypełnij formularz.

Hussar Angels S.A. informuje, iż jest administratorem podanych danych osobowych.

Rozwiń

Hussar Angels S.A. z siedzibą w Warszawie (02-781) przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 63 (Spółka), na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r., nr 101, poz. 926, z późn. zm.) informuje, iż jest administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych. Dane te będą przetwarzane przez Spółkę w celu podjęcia przez Spółkę niezbędnych działań związanych z zawarciem i wykonaniem umowy, w związku z którą zostały przekazane, a także w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług Spółki, a także produktów i usług podmiotów współpracujących ze Spółką. Spółka informuje o przysługującym Pani/Panu na podstawie art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych prawie dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, jednakże ich podanie warunkuje wykonywanie umowy.

Rozwiń

Wyrażenie zgody jest dobrowolne, jednakże ich podanie warunkuje wykonywanie umowy. Ponadto Spółka informuje o przysługującym Pani/Panu na podstawie art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych prawie dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Hussar Angels S.A. z siedzibą w Warszawie (02-781) przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 63.

Rozwiń

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych podmiotom współpracującym ze Spółką w celu przetwarzania ich przez te jednostki dla potrzeb zawierania i wykonania umów i dla celów marketingowych.

Rozwiń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i otrzymywanie od Hussar Angels S.A. oraz podmiotów współpracującym ze Spółką za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej i drogą wiadomości smsowych informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Wyrażam również zgodę na wykorzystywanie środków porozumiewania się na odległość w celu złożenia propozycji zawarcia umowy zgodnie z w/w ustawą. Do kontaktu wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu kontaktowym i należący do mnie adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Ponadto Spółka informuje o przysługującym Pani/Panu na podstawie art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych prawie dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Hussar Angels S.A. z siedzibą w Warszawie (02-781) przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 63.

Czuj się bezpiecznie na drogach Europy